Astro-Szkoła w Kruszwicy już 24 listopada 2015

Piotr Majewski i Ilona Dybicz
Źródło: Astrobaza  Kruszwica

Koordynatorzy Astrobazy oraz dyrekcja Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników astronomii na spotkanie z astronomią łatwą, lekką i przyjemną, które poprowadzi Mistrz Mowy Polskiej Pan Piotr Majewski na temat astrofotografii krajobrazowej. Naszym gościem specjalnym będzie Piotr Potępa – jeden z najlepszych polskich astrofotografów krajobrazu. Spotkanie odbędzie się 24 listopada w Gimnazjum nr 1, ul. Kujawska 22 o godz. 17.30.

Piotr Majewski – dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Mistrz Mowy Polskiej. Związany z Polskim Radiem Pomorza i Kujaw (Radio PiK). Współpracownik TVP, radiowej „Trójki” i tygodnika „POLITYKA”, zdobywca Grand Prix europejskiego konkursu filmowego „VENUS TRANSIT 2004” (w parze z Jerzym Rafalskim). Od 2012 roku zasiada w Radzie Programowej kujawsko-pomorskiego projektu ASTROBAZA, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Laureat Złotej Karety „NOWOŚCI” (2004) oraz Nagrody Prezydenta Torunia (2006). Jego prace zamieszcza m.in. NASA, SpaceWeather.com i rodzimy portal AstroExpo.pl. Kreator autorskiego projektu internetowego pod nazwą „RADIO TELESKOP”.

Ilona Dybicz
Tomasz Tschurl