Czy będzie Park Astronomiczny w Poznaniu?

Astro-park w Ełku z Mikołajem Kopernikiem na ławeczce
Forum Astronomiczne.pl/
Budżety Partycypacyjne pozwalają mieszkańcom na realizację ciekawych pomysłów. Pan Artur Krawczyk zgłosił Parku Astronomicznego obok Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zaniedbany park znajduje się tuż obok Obserwatorium. Niewielkim nakładem sił i środków można by uporządkować zieleń i wytyczyć tematyczne ścieżki (np. Układ Słoneczny, Droga Mleczna), które będą poszerzać wiedzę na temat naszego miejsca we wszechświecie. Park znajduje się pomiędzy ulicami Heweliusza, Słoneczną oraz Księżycową na Grunwaldzie, czyli w w południowo-zachodniej części Poznania. Aktualnie park jest strasznie zaniedbany i służy głównie jako toaleta dla psów. Jednym słowem odstrasza. Teren pobliskiego Obserwatorium jest z reguły zamknięty i - zdaniem pana Artura - bardzo rzadko coś tam się dzieje. A tymczasem niewielkim nakładem środków można by stworzyć kawałek wspólnej przestrzeni do zabawy i nauki, z którego skorzystali by okoliczni mieszkańcy oraz uczniowie grunwaldzkich szkół, w tym pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 74 im. Mikołaja Kopernika.  

Zdaniem pana Artura Krawczyk za ok. 200 tys. zł można by ten teren poddać rewitalizacji, np. zamontować ławki przy nowo wytyczonych ścieżkach, nasadzić rośliny, postawić tablice informacyjne czy  stworzyć modele planet np. podobne do tych w Astro-parku w Ełku.

Na projekty z Poznańskiego Budżetu Partycypacyjnego można głosować w wersji elektronicznej od 1 do 13 października 2015r. A już 19 października spodziewane są pierwsze wyniki głosowania.

Mamy nadzieję, że pomysł pana Artura Krawczyka zostanie przegłosowany dla dobra mieszkańców i astronomii.  Trzymamy kciuki! :)

Paweł Z. Grochowalski

Liczba odsłon: 2172


Mikołaj Kopernik na ławeczce w Astro-parku w Ełku
Forum Astronomiczne.pl/