Konkurs "Cassini Scientist for a Day" 2016/2017

Artystyczna wizja sondy Cassini na tle Saturna
         Zródło:  NASA/JPL-Caltech
"Scientist for a day" to doroczny konkurs organizowany przez JPL NASA/ESA. Obecna edycja poświęcona jest propagowaniu wiedzy o misji Cassini oraz jej celach. Zaproszenie skierowane jest do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie, także w Polsce.

Konkurs rozpoczął się 9 grudnia 2016 roku i potrwa do 3 kwietnia 2017 roku! E
dycja polska organizowana jest przez Europejską Agencję Kosmiczną, Centrum Badań Kosmicznych PAN i Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO w Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 10 do 18 lat włącznie. Jego celem jest napisanie krótkiego eseju zawierającego nie więcej niż 500 słów na temat jednego z trzech głównych obiektów, które sfotografowała sonda Cassini. Tymi obiektami są:

* Pióropusze lodowe na południowym biegunie Enceladusa
* Jeziora na Tytanie
* Sześciokątny wir wokół północnego bieguna Saturna

Zwycięzcy otrzymają dyplomy, książki oraz inne upominki, ponad to ich prace będą mogły zostać umieszczone na stronach Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA.

UWAGA!

Prace należy wysyłać korzystając z formularza zgłoszeniowego. Link do formularza:

Paweł Wajer

Źródło: CBK PAN