III edycja konkursu astronomicznego „Astrolabium” - rejestracja trwa

Do końca lutego 2015 roku trwa rejestracja do III edycji ogólnopolskiego konkursu astronomicznego „Astrolabium” organizowanego przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację „Akademia Astronomii”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów ogólnokształcących.
Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:

1. Wykonanie doświadczeń konkursowych przez uczniów samodzielnie, w grupie lub z pomocą nauczyciela
2. Rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru

Etap testowy konkursu odbędzie się w marcu 2015 roku w siedzibie każdej zgłoszonej szkoły.

Zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody, a uczniowie, którzy zajmą wysokie miejsca będą mogli, oprócz otrzymania nagród rzeczowych i dyplomów, indywidualnie zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W szkołach, które zgłoszą największą ilość uczniów odbędą się bezpłatne warsztaty astronomiczne prowadzone przez pracowników Obserwatorium UJ.

Każda szkoła może zgłosić dowolną ilość uczniów.
Opłata za jednego ucznia wynosi 8 zł.

Regulamin konkursu, doświadczenia z poprzednich edycji oraz inne informacje są dostępne na stronie konkursu www.astrolabium.edu.pl
Koordynator konkursu – Urszula Sawicka, tel. 797 614 714

W II edycji wzięło udział ponad 1100 uczniów z ponad 120 szkół ze wszystkich województw.
Najwięcej szkół zgłosiło się z województw Małopolskiego, Mazowieckiego, Śląskiego i Podkarpackiego.

Zwycięzcy otrzymali nagrody – profesjonalne teleskopy
Pozostałymi nagrodami były książki, słowniki, albumy, atlasy i mapy nieba przekazane przez firmy i wydawnictwa

Zwycięzcy II edycji:
-klasy I-III szkoły podstawowej – Aleksander Matyka z Gorzyc k/Sandomierza