Konferencja "Pan Stanisław w Słupsku"

Plakat konferencji "Pan Stanisław w Słupsku"
Już jutro, 21 października 2015 odbędzie się konferencja  "Pan Stanisław w Słupsku". Zainauguruje ona kosmiczny projekt „Pan Stanisław”  w słupskich placówkach oświatowych. Uczniowie z I LO, Gimnazjum nr 4 oraz ZSP nr 1 w Słupsku we współpracy z gimnazjalistami z Lęborka będą budowali satelitę typu CubeSat. Rozpoczęcie konferencji przewidziane jest na godz. 10:00

"Pan Stanisław – czyli szkoła w kosmosie" to międzynarodowy projekt popularno-naukowy, który wystartował w lęborskim Gimnazjum nr 1 w 2013 roku. Partnerami projektu są: Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, Obserwatorium Astrogeodynamiczne CBK PAN w Borówcu oraz Microsoft. Projekt wspiera Fundacja forScience.

Na konferencji wystąpią m.in. dr inż. Marcin Stolarski z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz dr Paweł Lejba, kierownik Obserwatorium Astrogeodynamicznego CBK PAN w Borowcu oraz mgr inż. Tomasz Zawistowski, który otrzyma tytuł honorowego przyjaciela projektu. Więcej informacji na temat konferencji na plakacie.

Więcej informacji na temat projektu "Pan Stanisław" pod linkiem: http://panstanislaw.edu.pl/
oraz na fanpejdżu Pan Stanisław - panstanislaw.edu.pl

Paweł Z. Grochowalski

Źródło: Marcin Stolarski, Anna Rzepa, Projekt "Pan Stanisław"