"Astronomia" prof. Konrada Rudnickiego

12 listopada minęła druga rocznica śmierci prof. Konrada Rudnickiego astronoma, autora "Astronomii" - podręcznika dla klasy IV liceum ogólnokształcącego, technikum i liceum zawodowego. Z książki tej uczyło się wielu uczniów w czasach, gdy w szkołach uczono jeszcze astronomii.

Nie wszyscy chyba wiedzą, że na stronie Stowarzyszenia Astronomia Nova oraz Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Częstochowie znajduje się elektroniczna wersja tego podręcznika opracowana przez częstochowskich miłośników astronomii.  Prof. Rudnicki wyraził zgodę na jej publikację.

Na stronie Stowarzyszenia Astronomia Nova znaleźć można jeszcze inne ciekawe publikacje elektroniczne z zakresu astronomii. Zapraszamy do lektury!

Orion | Źródło: Astronomia Nova
04.12.2015

Prof. Konrad Rudnicki (1926 - 2013) na Sesji Człowiek i Wszechświat zorganizowanej przez stowarzyszenie Astronomia Nova i OA UJ w 85-tą rocznicę urodzin Profesora.
Kraków, 15 października 2011, Collegium Śniadeckiego UJ
Fot. Adam Walnus