Potyczki naukowców. Nowy program w telewizji PLANETE+

Prowadzący program "Potyczki naukowców"
Źródło: Planete+

We wrześniu 2015 na kanale PLANETE+ ruszyła nowa produkcja telewizyjna pod tytułem „Potyczki naukowców”. To bardzo ciekawa formuła, ponieważ zaproszono do programu aż czterech naukowców z różnych dziedzin, czyli Marcina Stolarskiego – inżyniera kosmicznego, Michała Krupińskiego – fizyka, Monikę Koperską – chemika oraz Zofię Bielecką – biotechnologa.

Każdy z odcinków ma jakiś wspólny tematy np. medycyna, energia czy transport, a jego prowadzący pokazują, co ciekawego (z ich perspektywy) dzieje się w danym temacie. Przy czym prowadzący mają pełną dowolność, co i jak pokażą, do tego stopnia, że sami wyszukują ciekawe informacje i miejsca, a potem piszą do nich scenariusze. Dodatkowo została ustalona jedna niepisana reguła, na którą wszyscy się zgodzili, czyli wszystko to, co jest pokazane w programie, powinno być związane z czymś co się robi w Polsce (oczywiście, jeśli jest to możliwe).

W trakcie trwania każdego odcinka programu „Potyczki naukowców” pokazane są cztery felietony, a na koniec prowadzący dyskutują, kto pokazał najciekawszy materiał oraz głosują pomiędzy sobą i ogłaszają zwycięzcę danego odcinka.

Podczas oglądania felietonów można zauważyć, że prowadzący czerpią frajdę z tego co robią. Widać to także po doborze tematów do programu, które mają być ciekawe nie tylko dla widzów, ale również dla prowadzących. Dzięki temu opowiadają o nich z pasją.

Program można oglądać w każdy wtorek o godzinie 22:00 na kanale PLANETE+.

Więcej pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1652969348253938/


Źródło: Marcin Stolarski

Liczba odsłon: 2669