Przedłużony termin nadsyłania filmów na OFAFA 2015

Logo OFAFA 2015
Źródło: PTMA
Nie słyszeliście jeszcze o OFAFA? To pewnie jeszcze usłyszycie i będzie o nim głośno, ponieważ to I Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych, który odbędzie się w Niepołomicach w dniach 6-8 listopada 2015 r.  Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Filmy można przesyłać do 31.10.2015 r.

W Festiwalu może brać udział każda osoba, która w sposób amatorski wykona lub wykonała krótki, maksymalnie 10-minutowy film o tematyce astronomicznej. Głównymi kryteriami oceny filmów będą walory naukowo-dydaktyczne, oryginalność, jak również estetyka i jakość wykonania. W głównym dniu festiwalowym zaprezentowane zostaną wszystkie wybrane filmy festiwalowe, a jury wybierze najlepsze trzy prace, ogłaszając zwycięzcę oraz wybierając dwa kolejne miejsca. Dodatkowo trzy filmy otrzymają wyróżnienia, a każdy z zaproszonych gości pamiątkowy dyplom.

Organizator zapewnia uczestnikom festiwalu bezpłatne miejsca noclegowe na terenie Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Festiwal to również świetna okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, wymiany doświadczeń zarówno sprzętowych jaki i programowych. Daje on możliwość organizowania w przyszłości grup, tworzących ciekawe produkcje, poznawania unikalnych technik montażu, doskonalenia swojego warsztatu.

Szczegóły (w tym regulamin) na festiwalowej stronie: http://ptma.pl/ofafa-2015/


Źródło: PTMA / Agnieszka Nowak

Liczba odsłon: 1811