PTMA Poznań - reaktywacja

PTMA Poznan
Członkowie reaktywowanego Oddziału Poznańskiego PTMA. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
24 lutego 2014, o godzinie 19:00 w budynku Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na ulicy Słonecznej 36 miało miejsce nadzwyczajne walne zebranie założycielskie, podczas którego, po kilku latach, dokonano reaktywacji Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Na spotkaniu było 15 osób.
Podczas jawnego głosowania wybrano zarząd oddziału. Prezesem Poznańskiego oddziału PTMA został wybrany Robert Twarogal.

Na miejsce siedziby oddziału wybrano budynek Obserwatorium Astronomicznego UAM na ul. Słonecznej 36 w Poznaniu. Propozycja umieszczenia oddziału w tym miejscu wyszła od prof. dr hab. Edwina Wnuka, dyrektora Obserwatorium Astronomicznego w Poznaniu. Członkowie i Zarząd Poznańskiego oddziału PTMA wyrażają Panu Profesorowi serdeczne podziękowania zarówno za propozycję umieszczenia oddziału w budynku Obserwatorium – kultowym dla PTMA miejscu, jak i ciepłe słowa powitania oraz wyrażeni woli o wzajemnej współpracy.

Poznański oddział PTMA posiada swoją stronę w Internecie, która lada chwila zostanie uaktualniona i rozbudowana.  Zapraszamy na nią wszystkich sympatyków: http://ptma-poznan.astronomia.pl/


Zarząd:

Prezes: Robert Twarogal
Wiceprezes: Łukasz Wojtyniak
Skarbnik: Małgorzata Dudek
Sekretarz: Juliusz Zujewski

Członkowie Zarządu:

Adam Tomaszewski
Paweł Oleksiak
 
Komisja Rewizyjna:

Członek KR: Sławomir Pydziński
Członek KR: Robert Mackojć
Członek KR: Łukasz Zieliński

Więcej o oddziale na stronie
http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?%2Ftopic%2F3777-odzial-ptma-p...

Tomasz Zaraś

Liczba odsłon: 2897


Prof. Edwin Wnuk (pierwszy z lewej) powitał zebranych i zaproponował, by nową siedzibą Oddziłau został budynek Obserwatorium Astronomicznego UAM. Jakże ważną funkcję skarbnika powierzono pani Małgorzacie Dudek (na pierwszym planie).Wszyscy zebrani zadeklarowali chęć wstąpienia i aktywny udział w pracach Poznańskiego Oddziału PTMA.