Wideorelacja z Festiwalu Meteor 2015

Wywiad z dr Agatą Kołodziejczyk (UJ)
Kadr z wideorelacji
FESTIWAL METEOR 2015 odbył się w dniach w 12-13 września 2015 na lotnisku aeroklubowym Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Jest to już piąty festiwal rakietowy zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Rakietowe. Odbyło się wiele udanych startów modeli rakiet amatorskich. Szczególną uwagę przyciągnęły rakiety "Bigos-2", "Magnitudo" i "Carbonara". W czasie imprezy odbył się także start balonu JADE 2, który wzniósł się na wysokość 20 km.

O samym Festiwalu pisaliśmy już 25 września 2015 piórem Rafała Dziemianko z Polskiego Towarzystwo Rakietowego:
http://orion.pta.edu.pl/festiwal-meteor-2015

Dziś otrzymaliśmy wideorelację z Festiwalu Meteor 2015 przygotowaną przez Damian Mayera z Polskiego Towarzystwa Rakietowego (Tczew). 
W relacji możemy wysłuchać rozmów m.in. z dr Agatą Kołodziejczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego (na zdjęciu) i Jędrzejem Górskim (Politechnika Wrocławska), którzy opowiadali o projekcie JADE2, z Andrzejem Żychlińskim, pilotem i animatorem z Modelarni Model Star, najstarszym uczestnikiem festiwalu Tadeuszem Bergierem z PTR Oddział Poznań (na zdjęciu)  oraz z autorami modeli rakiet, które wzięły udział w Festiwalu.

Ponadto w trakcie trwania filmu możemy obejrzeć starty rakiet, samolotów, modeli samolotów, dronów i parolotni. A to wszystko przy miłej dla ucha muzyce.

Zresztą najlepiej obejrzeć relację i przekonać się samemu, co zawiera:
https://www.youtube.com/watch?v=Z6zhQ3iJCic

Autor nagrania, Damian Mayer jest konstruktorem rakiet (m.in. Meteor Solid Supertronic, PST-1), jednym z finalistów konkursu 'It's your life just take it' marki Krüger&Matz, instruktorem Pracowni Rakietowej w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, założycielem "jedynej na Pomorzu modelarni rakietowej" o nazwie Rakietowy Tczew. 

Na co dzień uczy się w Uniwersyteckim Katolickim Liceum Ogólnokształącym w Tczewie. W planach ma budowę naddźwiękowej rakiety, która poleci na 15 tys. metrów z satelitą CanSat.

Za montaż odpowiedzialny jest Paweł Kriger, siedemnastoletni uczestnik zajęć filmowych w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Od roku pośrednio związany jest z działalnością Rakietowego Tczewa. Choć jego pasją jest produkcja krótkometrażowych filmów, swoją przyszłość wiąże raczej z naukami ścisłymi.

Paweł Z. Grochowalski

Rakietowy Tczew:
http://rakiety.pomorskie.pl/

Więcej na temat Damiana Mayera pod linkami:
http://damianmayer.net/#about
https://www.youtube.com/watch?v=vQSSyyM_M2k
https://www.youtube.com/watch?v=w4SC_rM0d-s

Źródło: PTR, Damian Mayer

Liczba odsłon: 2747


Start rakiety Bigos-2
Kadr z wideorelacjiWywiad z Tadeuszem Bergierem, PTR Grupa Poznań
Kadr z wideorelacji