obozy astronomiczne

Pomysł na wakacje? Obóz astronomiczny w Załęczu Wielkim

W Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim w województwie łódzkim od wielu lat odbywają się letnie obozy astronomiczne organizowane przez Klub Astronomiczny Almukantarat. Tegoroczny obóz przewidziany jest dla gimnazjalistów klas trzecich oraz dla licealistów. Chętni mogą zapisywać się jeszcze do 15 czerwca 2016.

Trwa nabór na obóz ESO Astronomy Camp 2014

Na polskich uczniów czekają stypendia na udział w obozie astronomicznym ESO Astronomy Camp 2014 we Włoszech. Konkurs prowadzony jest przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) wraz z partnerami. Obóz zorganizuje Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO). Termin zgłoszeń mija 20 października 2014 r.

Imponująca liczba zgłoszeń z Polski na obóz astronomiczny Europejskiego Obserwatorium Południowego dla młodzieży

Miejsce obozu ESO Astronomy Camp 2013
Ogłoszono wyniki naboru na międzynarodowy obóz astronomiczny dla młodzieży ESO Astronomy Camp 2013 we Włoszech. Polscy uczniowie wykazali niesamowicie duże zainteresowanie – z naszego kraju napłynęło aż 20 procent wszystkich zgłoszeń na obóz. Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) zdecydowało się przyznać Polsce pięć miejsc na obozie i ufundować dodatkowe stypendium dla ucznia z naszego kraju. Stypendia przyznały też Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Konkursowi patronowała Urania.
Subscribe to RSS - obozy astronomiczne