rakiety

Sobotnie rakietowe „strzelanie” SKA

W dniach 22 i 29 października br. na poligonie artyleryjskim w Toruniu Sekcja Rakietowa Studenckiego Koła Astronautycznego zaplanowała cztery starty rakiet budowanych przez siebie, w tym dziewiczy lot rakiety typu CanSat Launcher – TuCAN.

Wideorelacja z Festiwalu Meteor 2015

FESTIWAL METEOR 2015 odbył się w dniach w 12-13 września 2015 na lotnisku aeroklubowym Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Jest to już piąty festiwal rakietowy zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Rakietowe. Odbyło się wiele udanych startów modeli rakiet amatorskich. Szczególną uwagę przyciągnęły rakiety "Bigos-2", "Magnitudo" i "Carbonara". W czasie imprezy odbył się także start balonu JADE 2, który wzniósł się na wysokość 20 km.

Loty rakiet eksperymentalnych na poligonie w Drawsku Pomorskim

Podczas jesiennych Lotów Rakiet Eksperymentalnych, które miały miejsce na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim w dniach 17 i 18 października 2015 r., wystartowały trzy – zbudowane przez amatorów – rakiety, które przekroczyły prędkość dźwięku i osiągnęły wysokość nawet kilkunastu kilometrów.

Kosmos na Rodzinym Pikniku Naukowym w Grodzisku Mazowieckim

Astronomia i badanie kosmosu były obecne na Rodzinym Pikniku Naukowym w Grodzisku Mazowieckim i cieszyły się sporym powodzenie, zwłaszcza pokazy w mobilnym planetarium, czy pokazy tworzenia komety oraz budowanie i wystrzeliwanie własnych rakiet na powietrze.

Rakiety dwustopniowej Amelia 2 - made in Poland

3 czerwca 2013 roku o godzinie 16 w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbyła się prezentacja najnowszej konstrukcji Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronautycznego PW działającego przy wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa - rakiety dwustopniowej Amelia 2.
Tags: 
Subscribe to RSS - rakiety