Urania

Urania nagrodzona w konkursie Popularyzator Nauki 2014

8 grudnia odbyła się gala finałowa konkursu Popularyzator Nauki 2014, zorganizowanego przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Redakcja Uranii otrzymała wyróżnienie specjalne. Gratulujemy!

Promocja Uranii w serwisie Gruper

Urania w serwisie Gruper.pl
Rozpoczęła się promocja Uranii w serwisie Gruper.pl, który jest jednym z największych portali zakupów grupowych w Polsce. Oferta obejmuje kupon rabatowy na półroczną prenumeratę. Jeśli ktoś jeszcze nie prenumeruje Uranii - warto skorzystać z okazji. Oferta potrwa tylko kilka dni, a liczba kuponów jest ograniczona.
Tags: 

Prenumerata sponsorowana Uranii dla szkół

Urania - Postępy Astronomii nr 1/2014
Czasopismo popularnonaukowe „Urania – Postępy Astronomii” jest dostępne dla polskich szkół w formie specjalnej prenumeraty sponsorowanej. Jest to możliwe dzięki wsparciu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które sfinansuje połowę kosztów prenumeraty dla placówek szkolnych i ich bibliotek.
Tags: 

Nowa "Urania" 1/2014

Ukazał się pierwszy w 2014 roku numer "Uranii - Postępów Astronomii", a w nim m.in. kometarne fontanny, polskie obserwatorium na Pop Iwanie, warszawska nowa U Gem, jak obserwować Słońce, Astro-Excel, kalendarz astronomiczny i inne ciekawe materiały.
Tags: 

Kalendarz astronomiczny 2014 dla prenumeratorów Uranii

Kalendarz astronomiczny 2014
Podobnie jak w latach ubiegłych, prenumeratorzy "Uranii" otrzymają wyjątkowy bonus - kalendarz 2014 z pięknymi zdjęciami astronomicznymi. Zdecydowanie warto być prenumeratorem Uranii!

Kalendarz otrzymają bezpłatnie osoby, które mają wykupioną prenumeratę na przyszły rok, obejmującą numer 1/2014. Jeżeli ktoś posiadał do tej pory prenumeratę na mijający rok, obejmującą numer 6/2013 i zdążył już ją przedłużyć na kolejny rok, otrzyma kalendarz wraz z numerem 6/2013 (czyli już niedługo). Osoby, które opłacą prenumeratę po wysyłce numeru

Urania nr 5/2013 i najstarszy polski astronom

"Urania - Postępy Astronomii" nr 5/2013
Ukazała się "Urania" nr 5/2013. W numerze m.in. o 100-leciu prof. Antoniego Opolskiego (to prawdopodobnie najstarszy żyjący astronom na świecie), o tym jak odkryć kometę, portrety nieba, najnowsze odkrycia i inne ciekawe informacje.
Tags: 

Cyfrowe Archiwum Uranii z kompletem numerów przedwojennych

Urania nr 3/1939
Cyfrowe Archiwum Uranii wzbogaciło się o kolejne egzemplarze czasopisma. Od dzisiaj dostępne jest następne dziesięć roczników, co oznacza że internauci mają dostęp już do kompletu przedwojennych numerów "Uranii" z lat 1922-1939. Wśród nich można znaleźć m.in. artykuły pisane przez prof. Antoniego Opolskiego, który być może jest najstarszym żyjącym astronomem na świecie - w tym roku obchodził 100-lecie swoich urodzin.
Tags: 

Konkurs Uranii: Moc Klasyki - Planety

Moc Klasyki - Planety
"Urania" zaprasza swoich Czytelników do konkursu - do wygrania są dwa podwójne bilety na wielkie widowisko muzyczno-filmowe w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Wartość jednej nagrody to 98 zł.

Cyfrowe archiwum Uranii w PDF

Urania nr 1/1922 (Uranja nr 1/1922)
Polskie Towarzystwo Astronomiczne udostępniło pierwszą partię zeskanowanych numerów archiwalnych "Uranii". Pliki są dostępne w dwóch formatach: popularnym PDF oraz bibliotecznym DjVu. Na początek lata 1922-1929, czyli pierwsze historyczne "Uranie", wtedy jeszcze w pisowni "Uranja".
Tags: 

Promocyjny egzemplarz Uranii nr 6/2012 za darmo w PDF

Urania nr 6/2012
W ramach promocji redakcja "Uranii - Postępów Astronomii" udostępniła bezpłatną wersję nr 6/2012 w postaci pliku PDF. Plik zawiera dokładnie to, co wersja drukowana. Dzięki temu okazowemu egzemplarzowi można zapoznać się z czasopismem i podjąć decyzję o prenumeracie.
Tags: 

Dwa dni do końca internetowego konkursu Uranii

Widokówki ESO
Zostały dwa dni do zakończenia internetowego konkursu dla czytelników "Uranii", w którym do wygrania są trzy zestawy pięknych pocztówek ESO. W każdym z zestawów wśród widokówek jest jedna specjalna – z autografem kierownika projektu budowy 40-metrowego teleskopu E-ELT.

Prenumeratę Uranii można opłacić przez Internet

Urania - prenumerata na rok 2013
Początek roku to czas na zamówienie prenumeraty "Uranii", a przy tym okazja na sprawdzenie nowej metody płatności za czasopismo. Od niedawna dostępny jest sklep internetowy Uranii, który umożliwia łatwe składanie zamówień w dobrze znany internautom sposób. Zamówienia można opłacać na różne sposoby: kartami kredytowymi, przelewami on-line ponad dwudziestu największych banków, jak i tradycyjnymi wpłatami w banku i na poczcie.
Tags: 

XLVI Olimpiada Astronomiczna

Ogłoszone zostały zadania kolejnej Olimpiady Astronomicznej 2002/2003. Zawody olimpiady są trójstopniowe. W zawodach I stopnia trzeba rozwiązać dwie serie zadań. W pierwszej serii rozwiązania 3 z 4 zadań trzeba wysłać do 14 października 2002 roku do organizatora Olimpiady - Planetarium Śląskiego.

80 lat URANII

Polskie Towarzystwo Astronomiczne i Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii uprzejmie zapraszają na Sesje Naukową z okazji 80 rocznicy istnienia czasopisma astronomicznego "URANIA".

Sesja odbędzie się w Audytorium CAMK w Warszawie, w poniedziałek 18 lutego 2002 roku, początek godz. 11:00

Subscribe to RSS - Urania