Dzień Teledetekcji 17 XII

Geoida
17 grudnia 2012 r. w Warszawie na Politechnice odbędzie się po raz dziesiąty Dzień Teledetekcji.

 Imprezę organizuje Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej GEOIDA oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW.

Ten rok jest jednym z najważniejszych w historii nauk kosmicznych i satelitarnych w Polsce, ze względu na przystąpienie Polski do ESA. Jest również jubileuszowy, bowiem upływa 55 lat od wprowadzenia na orbitę satelity SPUTNIK-1, 40 lat funkcjonowania programu LANDSAT oraz 40 lat od ostatniego kroku człowieka na Księżycu. Organizatorzy pragną nawiązać do tych wydarzeń, ale przede wszystkim skupić się na przyszłości technologii kosmicznych i satelitarnych.

W ramach Dnia Teledetekcji odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Kosmos w zasięgu ręki”, do którego zaproszono osoby reprezentujące zarazem świat nauki, jak i biznesu.

Panel dyskusyjny odbędzie się 17 grudnia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej i zainauguruje wystawę zdjęć satelitarnych pt. „Zmienne oblicza Ziemi, czyli 40 lat programu Landsat”. Wystawa potrwa do dnia 20 grudnia.

Więcej na stronie geostudent.pl/tele

Orion

Liczba odsłon: 2433