Ukazał się atlas Księżyca

Atlas Księżyca
"Atlas Księżyca", autor: Sylwia Substyk, źródło: AstroCD - Sylwia Substyk.
Na rynku pojawił się "Atlas Księżyca", wydany w tej samej serii, co "Atlas nieba 2000.0". Nowy atlas jest od razu dostępny w internetowym sklepie Uranii.

Księżyc jest bardzo wdzięcznym i ciekawym obiektem do obserwacji przez miłośników astronomii. Jak czytamy w opisie nowego wydawnictwa: "Atlas Księżyca powstał głównie z myślą o początkujących miłośnikach astronomii, którzy za pomocą swojego sprzętu optycznego są w stanie podziwiać i identyfikować setki, jeśli nie tysiące przeróżnych tworów na jego powierzchni."

Atlas składa się z 12 głównych kart, na których zamieszczono wizualizację powierzchni Księżyca. Na mapach zaznaczono prawie 1700 obiektów, w tym około 1500 kraterów, wszystkie morza, góry i inne struktury widoczne na powierzchni naturalnego satelity Ziemi. Nie zapomniano także o indeksie wszystkich nazwa księżycowych struktur, włącznie z podaniem ich rozmiarów i współrzędnych selenograficznych. Papier w atlasie został zabezpieczony specjalnym lakierem, dającym Atlasowi podstawową wodoodporność na wilgoć. Atlas nie jest jednak wodoszczelny.

Tytuł oryginalny: „Atlas Księżyca”
Autor: Sylwia Substyk
Korekta i konsultacja: Jan Desselberger, Jerzy Łągiewka, Janusz Wiland, 
ISBN: 978-83-932019-7-6
Wydawnictwo: AstroCD - Sylwia Substyk
Format: 236x340 mm
Oprawa: utwardzana 350 g, kolor
Łączenie stron: spiralowanie
Papier: 250 g - kreda mat
Liczba stron: 24


Atlas Księżyca w internetowym sklepie Uranii


Autor: Krzysztof Czart

Liczba odsłon: 2237