Wybrano nowy Zarząd PTMA w Grudziądzu

 W dniu 29 listopada w siedzibie Oddziału (Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne) PTMA w Grudziądzu odbyło się walne zebranie członków tejże organizacji. Wybrane zostały nowe władze grudziądzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.
Podczas jawnego głosowania zebrani członkowie PTMA jednogłośnie wybrali nowy Zarząd:
- prezes - Sebastian Soberski
- wiceprezes - Tadeusz Cernecki
- sekretarz - Marian Nyga
- skarbnik - Krystian Fiałkowski

Ponadto w składzie Zarządu PTMA w Grudziądzu znaleźli się również: Iwona Nowogórska i Dawid Gondek.

Pierwszym zadaniem nowego Zarządu będzie pomoc przy organizacji imienin Mikołaja Kopernika, bo już 6 grudnia o 12:00 na Placu Miłośników Astronomii grudziądzanie będą mogli skosztować imieninowego tortu oraz oddać hołd wielkiemu astronomowi.

PTMA działa w Grudziądzu już prawie 45 lat. Dzięki działalności tej organizacji powstało między innymi grudziądzkie planetarium i
obserwatorium, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz Plac Miłośników Astronomii , na którym to mieściła się siedziba grudziądzkiego oddziału. Ponadto miłośnicy astronomii skupieni wokół PTMA a później również wokół planetarium organizowali przez kilkadziesiąt lat Grudziądzkie Dni Kopernikowskie (czterdzieste w 2012 roku). Zapraszamy wszystkich chętnych z Grudziądza oraz całej Polski do wstępowania w szeregi naszej organizacji.

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii 
to organizacja założona w 1919 roku. Obecnie składa się z kilkunastu oddziałów w większych miastach Polski oraz z kilku sekcji tematycznych. PTMA liczy sobie już kilkuset członków. Siedziba Zarządu Głownego mieści się w Krakowie, a jego prezesem jest dr Henryk Brancewicz. Towarzystwo zrzesza wszystkich zainteresowanych astronomią - w tym również astronomów amatorów. Wspólnie z Polskim Towarzystwem Astronomicznym (PTA) towarzystwo to wydaje także popularny dwumiesięcznik "Urania - Postępy Astronomii".

Adres:
POLSKIE TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII
Oddział w Grudziądzu przy Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym,
Z.S.T. im J. & J. Śniadeckich, ul. Hoffmanna 1, 86-300 GrudziądzŹródło: Sebastian Soberski, Elżbieta Kuligowska

Liczba odsłon: 2818