Hands-On Universe

Uczniowie z Jasła odkrywają trzy nowe planetoidy

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle w ramach organizowanego przez międzynarodową instytucję „Hands-On Universe” programu Pan-STARRS trwającego od 16.01 do 20.02.2015 odkryli 3 nowe planetoidy.

Polska Kampania Poszukiwania Planetoid

Z końcem października zakończyła się Polska Kampania Poszukiwania Planetoid. Polscy uczniowie odkryli pięć nowych planetoid i obserwowali 17 obiektów NEO (Near Earth Objcet - obiekty bliskie Ziemi).

 Spośród 15 polskich szkół, bioracych udzial w kampanii poszukiwania planetoid, 4 może pochwalić się odkryciem planetoidy. Są to:
  • Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy,
  • Zespół Szkół nr 10 w Toruniu,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Poznaniu.

Nowinki z Hands On Universe

30 kwietnia mija termin rejestracji na warsztaty Hands-On Universe i na warsztaty Galileo Teacher Training Program. Informacje o warsztatach i procedurze rejestracji znajda Państwo tutaj:
http://www.pl.euhou.net/index.php?option=com_content&task=view&id=226&Itemid=169

 Polecamy także proste doświadczenie, opisane przez pana Bogusława Malańskiego, "Modelowanie zakrzywionej czasoprzestrzeni":

Hand-On Universe - nowy konkurs, nowe warsztaty dla nauczycieli

Hands-On Universe
Hands-On Universe zaprasza do trzeciej już edycji konkursu dla szkolnych kół i klubów astronomicznych "A jednak sie kręci". Informacje o konkursie, warunkach uczestnictwa i nagrodach można znaleźć na:
http://www.pl.euhou.net/docupload/files/Users/WOgloza/kolka3.pdf

 HOU zaprasza również na kolejne warsztaty programu Galileo Teacher Training Program:

Subscribe to RSS - Hands-On Universe