imprezy popularno-naukowe

Obserwatorium na Otrycie otwarte

Obserwatorium Astronomiczne na Otrycie przy schronisku "Chata Socjologa" uważa się za otwarte! Pogoda i atmosfera dopisały. Gwiazdy widać pięknie, 900 m n.p.m. robi swoje!

Otwarcie Obserwatorium Astronomicznego na Otrycie

Jutro, 30 kwietnia na Otrycie w Bieszczadach nastąpi otwarcie Obserwatorium Astronomicznego. Obserwatorium wybudowano tuż obok schroniska Chata Socjologa położonego na wysokości 896 m n.p.m.

59. Olimpiada Astronomiczna zakończona

Zwyciężczynią LIX Olimpiady Astronomicznej została Zofia KACZMAREK, uczennica 2 klasy Liceum Akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zeszłym roku zajęła drugie miejsce na olimpiadzie. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Powodzenia na międzynarodowej olimpiadzie w Indiach!

Dies Natalis Copernici 2016 – Kosmos z polskiej perspektywy

Spotkanie z jedynym Polakiem, który odbył podróż w kosmos, prezentacja osiągnięć polskiego przemysłu kosmicznego, koncert muzyki do Gwiezdnych Wojen - to wszystko na 543. obchodach urodzin Mikołaja Kopernika.

Napisz do nas!

Serwis edukacyjny PTA Orion otwiera swoje podwoje dla pozytywnie zakręconych!

Interesujecie się astronomią, prowadzicie pikniki lub festiwale o tematyce astro-kosmicznej, budujecie rakiety i roboty, planujecie budowę obserwatorium, organizujecie konkursy lub bierzecie w nich udział, chcecie się pochwalić Waszą działalnością w szkole, przedszkolu, w miejscu zamieszkania?

Wykłady popularne w cyklu "Spotkania z Astronomią" - Jesień 2015

Zobaczcie program jesiennych "Spotkań z Astronomią" Wykłady są wygłaszane w poniedziałki, w okresie od października do czerwca, o godzinie 17:00, w dużej sali wykładowej Centrum Astronomicznego w Warszawie. Wstęp wolny!

Zapraszamy do grudziądzkiego planetarium w paździeniku

PROGRAM Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu na październik 2015. Na wszystkie imprezy WSTĘP WOLNY

Wojny Światów - przegląd filmów science–fiction i mobilne planetaria

W warszawskim iluzjonie trwa przegląd filmów science-fiction oraz pokazy astronomiczne w mobilnych planetariach. Impreza potrwa do 10 października.

VI Sieradzka Konferencja Kosmiczna

W dniach 7 i 8 października 2014 r. w Sieradzu odbędzie się już po raz szósty konferencja kosmiczna. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – wczoraj, dziś, jutro".

Uczniowie z Jasła odkrywają trzy nowe planetoidy

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle w ramach organizowanego przez międzynarodową instytucję „Hands-On Universe” programu Pan-STARRS trwającego od 16.01 do 20.02.2015 odkryli 3 nowe planetoidy.

Kosmiczny piknik w gimnazjum na Woli

4 września br. w Gimnazjum nr 48 w dzielnicy Wola w Warszawie odbył się Piknik Naukowy „Kosmos wokół nas”. Fundacja Edukacji Astronomicznej i Centrum Badań Kosmicznych PAN przygotowały ciekawy program na „randkę z Kosmosem” dla gimnazjalistów.

Zaćmienie Superksiężyca z murów Mysiej Wieży

Wyjątkowa gratka dla miłośników interesujących zjawisk astronomicznych: Superksiężyc, całkowite zaćmienie Księżyca oraz Krwawy Księżyc – trzy zjawiska w jednym czasie - miały miejsce 28 września 2015 r.

Zaćmienie Księżyca - zaproszenie na obserwacje

Planetarium w Grudziądzu zaprasza w nocy z niedzieli na poniedziałek (28.09) na obserwacje całkowitego zaćmienia Księżyca.

Powitanie astronomicznej jesieni - Grudziądz

Dnia 23.09 (ŚRODA) o godz. 19:00 zapraszamy do grudziądzkiego planetarium na "Powitanie astronomicznej jesieni"

Kosmiczny weekend w Warszawie – XIX Festiwal Nauki

Już w najbliższą sobotę czyli 19 września 2015 startuje XIX Festiwal Nauki w Warszawie. Wśród wielu atrakcji, najciekawsze z punktu widzenia miłośnika kosmosu będą wykłady i warsztaty z astronomii, astrofizyki, fizyki czy geofizyki.

Strony

Subscribe to RSS - imprezy popularno-naukowe