konferencje

W sobotę Akademia PSPA i Studencka Konferencja Astronautycza

Polish Space Professionals Association oraz Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsza edycję Akademii PSPA i Studenckiej Konferencji Astronautycznej.

VI Sieradzka Konferencja Kosmiczna

W dniach 7 i 8 października 2014 r. w Sieradzu odbędzie się już po raz szósty konferencja kosmiczna. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – wczoraj, dziś, jutro".

VIII Międzynarodowa Konferencja „Astronomia XXI wieku i jej nauczanie – warsztaty astronomiczne”

W dniach 16-18 października w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach odbędzie się VIII Międzynarodową Konferencję poświęconą nauczaniu astronomii.

WKWP 2014 - Wrocław

W dniach 15 – 18 stycznia odbyły się Międzyuczelniane Warsztaty Astronomiczne WKWP 2014. Jest to corocznie odbywające się spotkanie studentów kierunków astronomicznych z całej Polski.

„Astronomia i badania kosmiczne w edukacji” - podsumowanie konferencji

Konferencja łączyła tematykę zarówno badań, jak i eksploracji przestrzeni kosmicznej, skierowana była do wszystkich środowisk zajmujących się edukacją w tych dziedzinach. Następna planowana jest w 2015.

"Astronomia i badania kosmiczne w edukacji” – rejestracja uczestników zakończona

W sobotę 8 listopada 2014 r., w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, odbędzie się konferencja astronomów i popularyzatorów astronomii, nauczycieli przedmiotów ścisłych, edukatorów i wszystkich entuzjastów Kosmosu.

Dwa dni z kosmosem w Sieradzu

Już jutro zaczyna się V Sieradzka Konferencja Kosmiczna w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. Celem konferencji jest spopularyzowanie informacji na temat postaci urodzonego w Sieradzu 14 maja 1905 r. twórcy podstaw kosmonautyki, światowej sławy uczonego, Arego Szternfelda oraz polskich dokonań w dziedzinie

Konferencja "Astronomia i badania kosmiczne w edukacji" w CBK PAN

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii organizują 8 listopada 2014 (sobota) jednodniową konferencję poświęconą problemom popularyzacji astronomii i badań kosmicznych. Do udziału zapraszamy nauczycieli przedmiotów ścisłych, edukatorów, popularyzatorów nauki oraz wszystkich entuzjastów nauki i Kosmosu.

VII Międzynarodowa Konferencja "Astronomia XXI wieku i jej nauczanie"

VII Międzynarodowa Konferencja "Astronomia XXI wieku i jej nauczanie" odbędzie się w dniach 17 - 19 października 2014 W Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach

Konferencja EMSEV 2014 w Polsce

W dniach 21-27 września 2014 w Konstancinie-Jeziorna odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona badaniu zjawisk elektromagnetycznych związanych z trzęsieniami ziemi i wybuchami wulkanów.  Celem tych badań jest próba znalezienia pewnych efektów poprzedzających trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów, które można byłoby uważać za ostrzeżenie o zbliżającym się kataklizmie.

Konferencje EMSEV (International Workshop on Electromagnetic

Astronomia i badania kosmiczne w edukacji

CBK PAN i PTMA zaprasza 8 listopada br. na  konferencję   "Astronomia i badania kosmiczne w edukacji"

Jest to konferencja dla astronomów i popularyzatorów astronomii, nauczycieli przedmiotów ścisłych, edukatorów i wszystkich entuzjastów Kosmosu.

 Wśród prelegentów będzie m.in. dr Krzysztof Ziołkowski, dr Tomasz Rożek, dr Sylwester Kołomański, Karol Wójcicki i inni.

Miejsce:
Centrum Badań Kosmicznych PAN
ul. Bartycka 18 A, Warszawa.

Sieradzka Konferencja Kosmiczna już w październiku

V Sieradzka Konferencja Kosmiczna odbędzie się w dniach 8 i 9 października 2014 r. w Muzeum Okręgowym w Sieradzu pod hasłem "Astronomia z Kosmosu". Jej celem jest spopularyzowanie informacji na temat postaci urodzonego w Sieradzu 14 maja 1905 r. twórcy podstaw kosmonautyki, światowej sławy uczonego, Arego Szternfelda oraz polskich dokonań w dziedzinie kosmonautyki. "Sieradzkie

Konferencja - Misja kosmiczna Gaia

Na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 9-12 wrześniu 2014 odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona misji kosmicznej Gaia.

Sonda kosmiczna Global Astrometric Interferometer for Astrophysics jest następczynią satelity Hipparcos. Wystartowała w grudniu 2013 r.
Więcej na stronie organizatorów: Workshop2014

Poczytaj o sondzie:

Konferencja nt. Zanieczyszczenia Światłem, 16-18 maja, Wrocław

W dniach 16-18 maja odbędzie się, organizowana prze Uniwersytet Wrocławski, II Konferencja na temat Zanieczyszczenia Światłem. Celem konferencji jest przybliżenie problemu zanieczyszczenia sztucznym światłem, który w Polsce jest jeszcze mało znany. Zanieczyszczenie światłem, powodowane przez nocne oświetlenie zewnętrzne, ma różnorodne skutki uboczne, a ponadto utrudnia obserwacje astronomiczne oraz zubaża krajobraz o ważną składową - ciemny, rozgwieżdżony nieboskłon, który od prehistorii inspirował i kształtował człowieka.

Doktoranci z CAMK zapraszają na „I Spotkanie Młodych”

Doktoranci z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika zapraszają na "I Spotkanie Młodych", które odbędzie się w dniach 13-15 marca 2014r.

Strony

Subscribe to RSS - konferencje