konkursy

Obserwatorium Astronomiczne UJ i Akademia Astronomii zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Astrolabium”

Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacja „Akademia Astronomii” serdecznie zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie astronomicznym „Astrolabium”. Celem Konkursu jest propagowanie nauk ścisłych, a szczególnie astronomii i badań kosmicznych, wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy Kosmicznej i konkursu plastycznego w Sieradzu

Muzeum Okręgowe w Sieradzu przeprowadziło w dniach 15.04 – 30.06.2015 r. ogólnopolski konkurs wiedzy kosmicznej dla młodzieży szkolnej pt. „Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – wczoraj, dziś, jutro” oraz towarzyszący mu konkurs plastyczny pt. „Świat widziany ze stacji kosmicznej”.

Uczniowie z Jasła odkrywają trzy nowe planetoidy

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle w ramach organizowanego przez międzynarodową instytucję „Hands-On Universe” programu Pan-STARRS trwającego od 16.01 do 20.02.2015 odkryli 3 nowe planetoidy.

Wymyśl logo Polskiej Agencji Kosmicznej i zgarnij 10 000 zł!

Do 15 października trwa konkurs na Logo Polskiej Agencji Kosmicznej (a konkretnie na "słowno-graficzne oznaczenie").
Tags: 

„Kosmos wokół nas” w trzech warszawskich szkołach

30 maja, 13 czerwca i 4 września w warszawskich szkołach Kosmos na wyciągnięcie ręki.

Popularyzatorka astronomii startuje w plebiscycie na "Kobietę Przedsiębiorczą"!

Anna Rosiak - nauczycielka z Jarosławia - zajęła pierwsze miejsce w I etapie plebiscytu. Rozpoczął się II etap, który potrwa do 20 maja. ZAGŁOSUJ!

A jednak się kręci - 6 edycja konkursu

Do 30 września można przysyłać pracę do 6. edycji konkursu "A jednak się kręci"

III edycja konkursu astronomicznego „Astrolabium” - rejestracja trwa

Do końca lutego 2015 roku trwa rejestracja do III edycji ogólnopolskiego konkursu astronomicznego „Astrolabium” organizowanego przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację „Akademia Astronomii”.

Konkurs E(x)plory - zgłoszenia do 24 października

Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz „jak?” „dlaczego?” i „po co?”, Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie.
Tags: 

10 września zakończenie konkursu „Astronomia z pokładów satelitów – Projekt BRITE”

W konkursie mogą brać udział uczniowie od 6 klasy wzwyż.Dwie niezależne kategorie: pisemna i plastyczna. Odpowiedzi wysyłacie mailem.Prace plastyczne (o tym jak wyobrażacie sobie Polskę w Kosmosie za 10 lat) muszą dotrzeć do 10 września. 08.09.2014: Podajemy ADRES DO WYSYŁKI.
Tags: 

Jak wygrałem konkurs ESA “WakeUpRosetta”

Józek Dobrowolski ma 17 lat i jest uczniem III LO im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Jego film w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej „WakeUpRosetta” zajął II miejsce i otrzymał 9092 głosów, co stanowiło ponad 12% wszystkich oddanych głosów

Konkurs "Rosetta Wake Up!" rozstrzygnięty

Rosetta Wake Up!

Europejska Agencja Kosmiczna rozstrzygnęła konkurs "Rosetta Wake Up!". Zwycięzcą została szkoła podstawowa z Grecji, drugie miejsce zajął nasz rodak 17-letni Józek Dobrowolski z Ostrołęki. To duży sukces, zwłaszcza, że pierwsze miejsce zajęła cała szkoła, która brała udział w nagraniu klipu.  Gratulujemy!

Rosetta obudziła się, ale konkurs wciąż trwa!

Głosowanie w konkursie ESA "WakeUpRosetta" trwa do końca tego tygodnia! Dwie zwycięskie prace zostaną ogłoszone 24 stycznia o godz. 14:00 naszego czasu.

Wake Up! Rosetta! - zagłosuj na Józka

ESA zorganizowała konkurs na najlepszy krótki film promujący obudzenie satelity Rosetta z hibernacji. Z Polski startuje Józek, ma 17 lat. Zagłosuj!

Konkurs Astronomiczny Astrolabium II edycja

Nadal trwają zapisy do udziału w II edycji konkursu astronomicznego Astrolabium.

Strony

Subscribe to RSS - konkursy