obserwatoria astronomiczne

Ferie zimowe 2017 w Młodzieżowym Obserwatorium w Niepołomicach

W okresie ferii zimowych – trwających od 30 stycznia do 10 lutego w województwie Małopolskim – Młodzieżowe Obserwatorium w Niepołomicach zaprasza na szereg ciekawych spotkań dla dzieci i nie tylko.

Wieczory z Gwiazdami w Krakowie

Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza w tym roku na kolejną serię "Wieczorów z Gwiazdami". Wstęp wolny. W programie wykład popularnonaukowy, zwiedzanie Obserwatorium, a przy sprzyjających warunkach pogodowych - obserwacje nieba teleskopem optycznym.

Obserwatorium na Otrycie otwarte

Obserwatorium Astronomiczne na Otrycie przy schronisku "Chata Socjologa" uważa się za otwarte! Pogoda i atmosfera dopisały. Gwiazdy widać pięknie, 900 m n.p.m. robi swoje!

Otwarcie Obserwatorium Astronomicznego na Otrycie

Jutro, 30 kwietnia na Otrycie w Bieszczadach nastąpi otwarcie Obserwatorium Astronomicznego. Obserwatorium wybudowano tuż obok schroniska Chata Socjologa położonego na wysokości 896 m n.p.m.

W Radomiu dzięki mieszkańcom powstanie obserwatorium astronomiczne

Obserwatorium astronomiczne zostanie zbudowane w Radomiu w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok.

W Izdebnie powstanie obserwatorium astronomiczne

PTMA Poznań będzie miało swoja gwiaździarnię w Izdebnie.

Spójrz w niebo - Obserwatorium na Suhorze ma kamerę on-line

Suhora
W Obserwatorium na Suhorze w Gorcach działa kamera typu rybie oko dostępna on-line Popatrz!

Potrójna koniunkcja planet

Zachodnie niebo z 26 maja tego roku będzie jednak jeszcze bardziej wyjątkowe. Tego dnia Jowisz, Wenus i Merkury zbiorą się razem na gasnącym niebie, tworząc jasny trójkąt o szerokości zaledwie trzech stopni kątowych.

KONKURS ASTRONOMICZNY „A jednak się kręci …” III Edycja

A jednak sie kreci
Z okazji 90-lecia czasopisma „Urania” oraz 25-lecia Obserwatorium Astronomicznego UP na Suhorze, zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców prowadzących  zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży (kółka zainteresowań, zajęcia świetlicowe itp.) do wzięcia udziału w III edycji konkursu „A jednak się kręci”.
Subscribe to RSS - obserwatoria astronomiczne