PTMA

Przedłużony termin nadsyłania filmów na OFAFA 2015

Masz swój ciekawy film prezentujący interesujące zjawisko na niebie lub sposób popularyzacji astronomii w Polsce? Jeżeli zawiera głównie zagadnienia związane z astronomią, to organizowany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Festiwal jest dla Ciebie. Wyślij zgłoszenie oraz film i wygraj cenne nagrody.

Wykłady popularne w cyklu "Spotkania z Astronomią" - Jesień 2015

Zobaczcie program jesiennych "Spotkań z Astronomią" Wykłady są wygłaszane w poniedziałki, w okresie od października do czerwca, o godzinie 17:00, w dużej sali wykładowej Centrum Astronomicznego w Warszawie. Wstęp wolny!

PTMA Poznań - reaktywacja

PTMA Poznan
W poznańskim obserwatorium na Słonecznej miała miejsce reaktywacja Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Jeśli jesteś z Poznania lub z okolic - dołącz!

Wybrano nowy Zarząd PTMA w Grudziądzu

 W dniu 29 listopada w siedzibie Oddziału (Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne) PTMA w Grudziądzu odbyło się walne zebranie członków tejże organizacji. Wybrane zostały nowe władze grudziądzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.
Podczas jawnego głosowania zebrani członkowie PTMA jednogłośnie wybrali nowy Zarząd:
- prezes - Sebastian Soberski
- wiceprezes - Tadeusz Cernecki
- sekretarz - Marian Nyga
- skarbnik - Krystian Fiałkowski

Planetoida „Iwanowska”

Wilhelmina Iwanowska
Międzynarodowa Unia Astronomiczna nadała 3 lipca 2012 r. jednej z planetoid, na wniosek dwóch litewskich odkrywców Kazimierza Czernisa i Justasa Zdanavicziusa, imię „Iwanowska”.
Subscribe to RSS - PTMA