zaćmienie Słońca

Zaćmienie na Spitsbergenie - APOD.pl

W miejscowości Longyearbyen położonej na arktycznym archipelagu Svalbard w Norwegii pogoda dopisała 20 marca, a zdjęcia z całkowitego zaćmienia Słońca wyszły wspaniałe.

13 listopada - zaćmienie Słońca

zaćmienie
We wtorek 13 listopada wieczorem nastąpi całkowite zaćmienie Słońca.

Niestety, nie będzie widoczne w Polsce, ale zespół GLORIA, który na codzień zajmuje się budową i wykorzystaniem teleskopów-robotów, zorganizował wyprawę do Australii i jeśli tylko pogoda pozwoli i technika nie zawiedzie, będzie transmitować zaćmienie w internecie, na stronie http://live.gloria-project.eu/

Było nam dane Słońca zaćmienia

W środę 4 stycznia od 8 rano, czyli od momentu wschodu naszej Gwiazdy, aż do godz. 11 mogliśmy cieszyć nasze oczy (zaopatrzone w odpowiednią ochronę) pięknymi widokami zaćmienia Słońca. Niestety, nie w całej Polsce pogoda dopisała - chmury spowiły Poznań i Toruń, ale mieszkańcy Krakowa, Warszawy czy Gdańska mieli okazję do zrobienia pięknych zdjęć.

4 styczeń 2011 - zaćmienie Słońca

Dnia 4 stycznia 2011 będzie miało miejsce niepowtarzalne zaćmienie Słońca. Następne takie w Polsce dopiero w 2026 roku! Częściowe zaćmienie Słońca 4 stycznia 2011 będzie widoczne w całej Europie (z wyjątkiem Islandii, Wysp Owczych i północnych krańców Półwyspu Skandynawskiego), a także w Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej i zachodnich Chinach. Swoje maksimum osiągnie nad Zatoką Botnicką, gdzie Księżyc przesłoni ponad 85% tarczy słonecznej.
Subscribe to RSS - zaćmienie Słońca